موضوعات و ناوبری:
پسته اکبری

پسته اکبری

پسته اکبری نوع جدیدی از پسته است، و جزء یکی از بهترین ارقام پسته ایران می‌باشد.

پسته اکبری (Super long pistachio)

در میان انواع پسته، در گروه پسته‌های کشیده قرار دارد.
دارای مغز بزرگ و کشیده (به شکل بادامی کشیده) می‌باشد و نسبت به نوع احمد آقایی نیز درشت‌تر است، به همین علت به آن در بازارهای جهانی Super Long Pistachio پسته فوق‌العاده بلند گفته می‌شود.
از ارقام مهم تجاری در حوزه آجیل‌های لوکس می‌باشد؛ و ازنظرسایز درشت می‌باشد. بهترین نوع آن از دو طرف چاک و با انس پایین است. تولید این نوع پسته بیشتر مختص ایران می‌باشد. تنها تولیدکننده عمده آن ایران است. این نوع پسته بیشتر در منطقه انار و رفسنجان سیرجان ، فیض آباد خراسان رضوی برداشت می‌شود.

صادرات پسته اکبری

این نوع پسته به‌سختی قادر به اخذ گواهی‌های استاندارد معتبر اتحادیه اروپا می‌باشد. زیرا مهم‌ترین مسئله برای کشورهای اتحادیه اروپا استانداردهای بهداشتی می‌باشد و سخت‌ترین آن گواهی آفلاتکسین است و از آنجایی‌ که پسته اکبری نسبت به دیگر پسته‌ها بیشتر بر روی درخت تا زمان رسیدن و برداشت باقی می‌ماند و در آخرین روزهای فصل برداشت بیشترین آفت افلاتکسین جذب این نوع پسته می‌شود.
در عین حال صادرات آن برای بازار کشورهای هند و عربی گزینه مناسبی می‌باشد.

کیفیت پسته اکبری :

معمولاً برای پسته اکبری سه درجه می‌توان تعیین کرد.
درجه‌ یک یا طبیعی خندان:
در این نوع پسته به‌صورت صد در صد طبیعی و بر روی درخت خندان شده. معمولاً با سایزهای (انس) ۱۸ دانه تا ۲۸ دانه یافت می‌شود.
درجه‌ دو یا کلاس B:
این نوع پسته غالبان از مخلوط پسته طبیعی خندان و آبخندان به دست می‌آید. کیفیت میانه و همچنین قیمت میانه‌ای هم دارد. این محصول معمولاً به تمام کشورها صادر می‌شود.
درجه سه یا آبخندان:
این نوع پسته درواقع همان پسته اکبری دهان بسته است که به روش مکانیکی بعد از برداشت خندان شده است کیفیت این نوع پسته پایین‌تر است و درنتیجه قیمت بسیار ارزان‌تری دارد. کشور عراق و روسیه عمده مشتریان این نوع پسته هستند.

تاریخچه پسته اکبری

پسته اکبری در زمان قدیم در شهر انار توسط آقای اکبر تاج آبادی که هر روز پیوندهای مختلف را به درختان پیوند میزد بوجود آمد و توسط مرحوم حاج علی جدیدی (سلطان تولید و توسعه پسته اکبری)توسعه و گسترش یافت و گفتنی است که خاندان جدیدی در شهرستان انار از استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت پسته اکبری در کشور را دارند، و در حال حاضر شهر انار ۳۵ هزار هکتار باغ پسته اکبری و این نوع پیوند در بسیاری از نقاط دیگر پسته کاری کشور استفاده میشود اما مرکز تولید و پیدایش آن شهرستان انار میباشد.با کیفیت ترین پسته اکبری کشور در منطقه انار و کشکوییه از توابع رفسنجان به عمل می‌آید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *